Japonia. Rząd przedłuży ulgi podatkowe na eko-samochody?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Koalicja rządząca skupia się przede wszystkim na pozytywnym wpływie na środowisko w swoich planach poświęconych odbudowie japońskiej gospodarki.

Premier Japonii, Yoshihide Suga, ogłosił ambitny plan ostatecznej redukcji emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Tym samym, Japonia wyprzedzi pod tym względem swojego sąsiada. Chińczycy planują osiągnąć podobny cel do 2060 roku.

Wspomniane ulgi podatkowe będą obowiązywać przedsiębiorstwa, które aktywnie przyczyniają się do redukcji emisji dwutlenku węgla. Koalicja rządząca proponuje między innymi wydłużenie ulgi na samochody przyjazne środowisku o kolejne dwa lata.

Pierwsza część reformy podatkowej wejdzie w życie już w kwietniu 2021 roku.

(Photo by Jezael Melgoza on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działają ograniczniki przepięć i dlaczego są niezbędne w systemach elektrotechnicznych?
Jak działają ograniczniki przepięć i dlaczego są niezbędne w systemach elektrotechnicznych?
Odkryj tajniki działania ograniczników przepięć i dowiedz się, dlaczego stały się one nieodzownym elementem systemów elektrotechnicznych. Poruszamy kluczowe zagadnienia związane z ich rola, działaniem i koniecznością stosowania.
Przydatne wskazówki przed e-wizytą lekarską
Przydatne wskazówki przed e-wizytą lekarską
E-wizyty lekarskie stają się coraz popularniejszą formą konsultacji medycznych. Pozwalają one na bezpieczny kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu.
Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?
Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?
Wybór warsztatu samochodowego przekłada się nie tylko na ponoszone koszty, ale też nasze bezpieczeństwo na drodze. Zły serwis może też […]
Ostatnie wpisy
Polecamy